Dwie umywalki w łazience – przeczytaj, zanim zaczniesz urządzać

Posted by      09/28/2021 09:38:00    0 Comments
Dwie umywalki w łazience – przeczytaj, zanim zaczniesz urządzać

W każdym mieszkaniu to właśnie łazienka stanowi pomieszczenie, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez domowników. Niejednokrotnie bywa także przedmiotem sporów o to, kto pierwszy może z niej skorzystać – zwłaszcza o poranku, kiedy wszyscy spieszą się do pracy lub szkoły. Znacznym ułatwieniem wydaje się zatem zamontowanie dwóch umywalek – niewątpliwie usprawni to poranną toaletę i pomoże uniknąć ewentualnych kłótni oraz niepotrzebnego stresu. Sprawdź, o czym trzeba pamiętać, wybierając takie rozwiązanie!

Łazienka z dwiema umywalkami – kto decyduje się na takie rozwiązanie?

Przede wszystkim – rodziny wieloosobowe i rodzice z dziećmi w różnym wieku. To właśnie w ich domach najczęściej dochodzi do blokowania łazienki i wzajemnego pospieszania, gdy każdy w tym samym momencie chce umyć zęby, wykonać makijaż albo się ogolić. Mając dwie umywalki łazienkowe – nablatowe lub wolnostojące – można uniknąć tych problemów. Okazuje się zatem, że takie rozwiązanie warto zastosować wszędzie tam, gdzie pojawiają się kłopoty z dostępnością tego pomieszczenia w newralgicznych momentach dnia: o poranku i wieczorem, a także przed pójściem spać.

Zalety i wady łazienki z dwiema umywalkami

Decydując się na montaż dwóch umywalek w swojej łazience, musisz liczyć się nie tylko z zaletami, lecz także z wadami takiego rozwiązania. Poznaj zarówno mocne, jak i słabe strony! Wśród atutów skłaniających do wyboru tej opcji należy wymienić przede wszystkim:

  • usprawnienie porannej i wieczornej toalety – jednocześnie z łazienki mogą skorzystać dwie osoby, dlatego kobieta wykonująca make-up nie przeszkadza mężczyźnie, który w tym samym czasie planował skrócić zarost; to duże ułatwienie także podczas przygotowań do wyjścia na rodzinną uroczystość czy inną imprezę,

  • dwie umywalki prezentują się bardzo nowocześnie, zwłaszcza jeśli zadbasz o zachowanie symetrii i ich odpowiednie rozmieszczenie; wnoszą one do pomieszczenia nutkę modernizmu.

Takie rozwiązanie ma jednak również przeciwników – twierdzą oni, że korzystanie z łazienki to intymna czynność wymagająca samotności i zachowania pełnej prywatności. To prawda – nie każdy lubi myć się czy malować w towarzystwie choćby bardzo bliskiej osoby. Dlatego decyzja o montażu dwóch umywalek to kwestia w pełni indywidualna i każdy musi podjąć ją zgodnie z własnymi preferencjami. Należy pamiętać, że opcja ta jest niemożliwa do realizacji w małych wnętrzach – ograniczona przestrzeń nie będzie wyglądać dobrze, jeśli umieścisz w niej zbyt dużo armatury i mebli. Mając zatem małą łazienkę, lepiej zrezygnuj z montażu dwóch umywalek.

odległość między umywalkami

Jaką odległość między umywalkami należy zachować?

Podczas projektowania łazienki, priorytetem jest przede wszystkim komfort i funkcjonalność. Nie inaczej będzie w przypadku aranżacji pomieszczenia, gdzie mają znaleźć się dwie umywalki. Istotną kwestię stanowi odległość, jaką należy zachować pomiędzy nimi. Niezależnie od tego, czy wybierasz modele nablatowe, wolnostojące czy wpuszczane – od tego, jaki odstęp zachowasz, zależy wygoda codziennego korzystania. Jeśli umieścisz umywalki zbyt blisko siebie, użytkownicy będą trącać się łokciami i przeszkadzać sobie podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Zbyt duży odstęp poskutkuje koniecznością montażu większego lustra i zajmie wiele miejsca. Jaka odległość jest zatem optymalna? Za minimum uznaje się 10 cm, jednak lepiej zwiększyć ją do 30 cm, aby zyskać pełen komfort.

Umywalka podwójna czy dwie pojedyncze?

Alternatywą dla zakupu dwóch umywalek są modele podwójne – cechują się one większymi rozmiarami, jednak trzeba przyznać, że nie zastąpią one pojedynczych sprzętów. Wspólne mycie zębów, malowanie czy golenie będzie utrudnione, jeśli zdecydujesz się na montaż nawet bardzo dużej umywalki. Chcesz zaoszczędzić miejsce i postawić na wariant podwójny? Pamiętaj, że w ten sposób odbierasz sobie i innym domownikom komfort wykonywania codziennych czynności toaletowych.

Znajdź designerskie umywalki w naszym sklepie online!

Szukasz modnych i designerskich umywalek? Zajrzyj do internetowego sklepu Insperio! Znajdziesz u nas modele wpuszczane, nablatowe i wolnostojące, z którymi urządzisz nowoczesną łazienkę. Wybierz też inne elementy wyposażenia domu – to nie tylko meble, lecz także wysokiej jakości akcesoria tekstylne, dekoracyjne oraz oświetlenie – wszystko w przystępnych przedziałach cenowych.

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code