Jak osłonić balkon i nie wydać zbyt wiele? Podpowiadamy!

Posted by      10/05/2021 13:38:00    0 Comments
Jak osłonić balkon i nie wydać zbyt wiele? Podpowiadamy!

Posiadacze balkonów i tarasów z pewnością doceniają tę dodatkową przestrzeń, którą mogą zagospodarować zgodnie z własnymi preferencjami. To miejsce można wykorzystać w celach rekreacyjnych lub stworzyć tam prowizoryczny ogródek i cieszyć się własnoręcznie wyhodowanymi kwiatami czy warzywami. Aby czuć się w pełni komfortowo i zadbać o prywatność, warto zastosować osłony balkonowe. Sprawdź, jakie wybrać – polecamy markizy, maty i taśmy, z którymi stworzysz perfekcyjną aranżację!

Urządzasz mieszkanie i chcesz osłonić swój balkon?

Właściciele mieszkań i domów z tarasem coraz większą wagę przykładają do aranżacji dodatkowego metrażu na świeżym powietrzu. Jest on wykorzystywany w roli ogródka lub w celach wypoczynkowych – zawsze jednak wymaga starannego projektu, abyś czuł się komfortowo, spędzając tam czas. Warto postawić na różne osłony, które sprawdzą się o każdej porze roku.

Ich zadanie to przede wszystkim:

  • ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem – zwłaszcza wtedy, gdy balkon usytuowany jest od strony południowej, a intensywne słońce utrudnia relaks i zagraża roślinom,

  • zabezpieczenie przed wiatrem – silne podmuchy mogą wyrządzić wiele szkód na tarasie, przewracają doniczki z kwiatkami, przestawiają meble czy porywają schnące na balkonie pranie,

  • osłona przed opadami – zarówno deszczem, jak i śniegiem – warto ochronić swój taras i znajdujące się na nim przedmioty przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Sprawdź polecane maty osłonowe na balkon i wybierz te modele, które najtrafniej wpisują się w Twoje potrzeby.

Bambusowe osłony na balkon

Jedną z propozycji jest osłona balkonowa bambusowa. Wyróżnia ją naturalny design, dzięki któremu wpisze się ona szczególnie w aranżacje minimalistyczne, skandynawskie i rustykalne. Montaż przebiega niezwykle prosto i szybko, a skuteczność zachwyca. Z łatwością ochronisz się przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów oraz zabezpieczysz przestrzeń przed wiatrem i opadami. Co ważne, osłona bambusowa na balkon jest odporna na działanie czynników atmosferycznych – skrajnych temperatur, wilgoci czy intensywnego nasłonecznienia. Dzięki temu masz pewność, że posłuży Ci przez niejeden sezon.

Maty osłonowe z PCV – tanio i solidnie

Kolejną inspirację może stanowić mata osłonowa wykonana z PCV. Prezentuje się schludnie, jest lekka i wytrzymała, niepodatna na destrukcyjne działanie czynników zewnętrznych. Możesz dowolnie ją przycinać, szybko uzyskując pożądane wymiary. Mocuje się ją specjalnymi sznurkami – należy umieszczać je co ok. 50 cm – dzięki czemu konstrukcja jest stabilna i odporna na silne podmuchy wiatru.

osłona na taras

Taśmy osłonowe ogrodzeniowe na stelażu

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się taśmy osłonowe, które montuje się przy użyciu klipsów – otrzymasz je w zestawie. Produkt wykonano z tworzywa sztucznego, jest więc wodoodporny i ma właściwości antystatyczne. Szara kolorystyka stanowi uniwersalną propozycję pasującą do aranżacji industrialnych, loftowych i nowoczesnych. Wysoka wytrzymałość sprawia, że taśma sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą – nie uszkodzi jej zmienna temperatura ani duży mróz.

Markizy boczne na balkon

Szukasz nowoczesnej osłony na balkon? Przekonaj się o unikalnych właściwościach, jakimi cechuje się markiza boczna. To roleta wykonana z poliestru umieszczona na stelażu ze stali ocynkowanej. Konstrukcja jest stabilna i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Zapewni ochronę przed słońcem, tworząc przyjemny cień w najbardziej upalne dni. Wygląda elegancko i nowocześnie.

Osłony balkonowe wodoodporne

Wykonane z polietylenu maty osłonowe są wodoodporne, dzięki czemu spełnią swoją funkcję niezależnie od pogody i pory roku. Zapewniają poczucie intymności na balkonie czy tarasie. Z powodzeniem wykorzystasz je także w ogrodzie. Łatwy montaż zrealizujesz samodzielnie bez użycia specjalistycznych narzędzi – wystarczy sznurek do mocowania, który przewleczesz przez otwory znajdujące się w materiale.

Chroń swoją prywatność – czuj się swobodnie

Szukasz sprawdzonych i praktycznych sposobów na ochronę własnej prywatności na balkonie lub tarasie? Sprawdź ofertę insperio.pl i daj się zainspirować! W asortymencie znajdziesz maty osłonowe, taśmy i markizy, które ochronią Cię przed wiatrem, słońcem i opadami, a także wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Wybierz produkty idealne do Twojej aranżacji!

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code