Akcesoria łazienkowe godne XXI wieku? Tylko na insperio.pl!

Posted by      02/24/2022 13:35:00    0 Comments
Akcesoria łazienkowe godne XXI wieku? Tylko na insperio.pl!

Chcesz wiedzieć, jak dobrać najlepsze akcesoria do łazienki? Czym warto się kierować, kupując brodzik prysznicowy, umywalkę, bidet i inne elementy wyposażenia? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury! W naszym krótkim przewodniku zgromadziliśmy najciekawsze propozycje modnych i funkcjonalnych sprzętów łazienkowych.

Urządzasz łazienkę? Postaw na nowoczesne akcesoria!

Umiejętne zaaranżowanie przestrzeni w łazience sprawi, że będzie ona stylowa i funkcjonalna, nawet jeśli jej wymiary są stosunkowo niewielkie. Dlatego właśnie dobór właściwych akcesoriów jest tak istotny. Nowoczesne, praktyczne sprzęty sprawią, że w optymalny sposób wykorzystasz dostępną przestrzeń i z łatwością zmieścisz w niej wszystkie niezbędne elementy, takie jak:

 • umywalka,

 • misa WC,

 • kabina prysznicowa.

Przy odrobinie szczęścia może wystarczyć również miejsca na wyposażenie dodatkowe, np. na drugą umywalkę, czy bidet. Dzięki temu pomieszczenie zyska na funkcjonalności, a codzienne utrzymanie higieny będzie jeszcze bardziej komfortowe.

Na co warto zwrócić uwagę?

Pragnąc stworzyć stylową, praktyczną aranżację, należy dokładnie przemyśleć dobór oraz rozmieszczenie akcesoriów łazienkowych. Pamiętaj, że musisz zadbać nie tylko o to, by zmieściły się we wnętrzu, ale też zapewnić sobie do nich wygodny dostęp.

Jak to wygląda w praktyce? Aby ułatwić Ci znalezienie odpowiednich elementów wyposażenia, przygotowaliśmy krótki przewodnik. Mamy nadzieję, że kiedy poznasz dostępne opcje oraz ich charakterystykę, z łatwością dokonasz udanego zakupu.

Praktyczna kabina prysznicowa

Zarówno brodziki prysznicowe, jak i kabiny, dostępne są w różnych wariantach, na przykład:

 • kwadratowe,

 • prostokątne,

 • pięciokątne,

 • półokrągłe. 

Wybierając model do swojej łazienki, zastanów się, ile miejsca możesz na niego przeznaczyć oraz w którym miejscu powinno znajdować się wejście. Weź też pod uwagę fakt, że kabiny prysznicowe mogą być otwarte (typu walk-in) lub zamykane. Jeśli zdecydujesz się na to drugie rozwiązanie, sprawdź, jakie drzwi będą najodpowiedniejsze do Twojej łazienki — mogą one być:

 • uchylne,

 • rozsuwane,

 • składane do środka.

Jeżeli masz do dyspozycji dużo miejsca, wybór modelu jest głównie kwestią Twoich upodobań. Pamiętaj jednak, że w niewielkich łazienkach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, najlepiej sprawdzają się otwarte brodziki prysznicowe lub kabiny o rozsuwanych i składanych do wewnątrz skrzydłach drzwiowych. 

Wygodne misa WC i bidet

W sklepach z akcesoriami łazienkowymi znajdziesz rozmaite misy WC. Które z nich warte są polecenia? Najprostsze, a jednocześnie najtańsze są te tradycyjne, a więc głównie stojące. Warto jednak zauważyć, że ich estetyka oraz funkcjonalność pozostawiają wiele do życzenia.

Znacznie lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku niewielkich łazienek, są bezrantowe misy wiszące oraz pasujące do nich bidety podwieszane. Wybierając je, osiągniesz wiele korzyści, na przykład:

 • ułatwisz sobie utrzymanie czystości zarówno od środka, jak i na zewnątrz,

 • optycznie powiększysz pomieszczenie — pamiętaj, że im więcej podłogi widać, tym bardziej przestronne wydaje się wnętrze, 

 • sprawisz, że Twoja łazienka zyska modny, nowoczesny wygląd.

umywalka-nablatowa

Modne umywalki

Pamiętaj, że umywalki łazienkowe w dużej mierze determinują stylistykę całego pomieszczenia. Ich ilość oraz kolorystyka mogą znacząco zmienić wrażenie, jakie wywrze cała aranżacja na korzystających z łazienki domownikach oraz gościach. Wygląd to jednak niejedyna cecha, jaką należy brać pod uwagę. Do pozostałych kwestii mających wpływ na funkcjonalność i estetykę wnętrza należą:

 • liczba umywalek — dawniej standardem była jedna misa, dzisiaj częściej spotyka się dwie, co stanowi znaczne ułatwienie rankiem, gdy więcej osób potrzebuje do nich dostępu,

 • materiał — do wyboru jest ceramika sanitarna, ale też marmur, łupek, szkło itp.,

 • rodzaj — coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne umywalki nablatowe, dzięki którym zyskasz dodatkowe miejsce.

Stwórz wymarzoną łazienkę dzięki produktom dostępnym na insperio.pl

Urządzenie nowoczesnej, komfortowej, a przede wszystkim funkcjonalnej łazienki wymaga znalezienia odpowiednich akcesoriów. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie je kupić, odwiedź nasz sklep internetowy. Znajdziesz tam brodziki, kabiny prysznicowe, umywalki nablatowe i wiele innych ciekawych propozycji, dzięki którym z łatwością stworzysz udaną aranżację wnętrza. 

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code