Planujesz wyremontować łazienkę? O tych kwestiach musisz pamiętać!

Posted by      08/04/2021 06:26:00    0 Comments
Planujesz wyremontować łazienkę? O tych kwestiach musisz pamiętać!

Nawet najlepiej dopracowana aranżacja wnętrza może się z czasem znudzić. Dotyczy to zwłaszcza łazienki, której remont jest na tyle kosztowny i pracochłonny, że jest przeprowadzany raz na kilka czy nawet kilkanaście lat. Odnowienie tego pomieszczenia to duże wyzwanie, jednak z dobrym planem oraz prawidłowo oszacowanym budżetem powinieneś sobie z nim poradzić! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże Ci ustalić harmonogram prac. Przeczytaj artykuł – poznaj najważniejsze kwestie dotyczące tego przedsięwzięcia, by żaden szczegół Cię nie zaskoczył!

Dlaczego remont łazienki to spore wyzwanie?

Decydując się na remont łazienki, powinieneś przygotować się na znaczną inwestycję zarówno czasu, jak i pieniędzy. Jeśli podobnie jak większość osób masz na ścianach i podłodze kafle, to usunięcie ich oraz wymiana na nowe czy bardziej modne wymaga nawet kilku dni. W przypadku kiedy wymiany wymaga także armatura łazienkowa, ostateczny koszt remontu jeszcze bardziej się zwiększy. W przypadku wanny w zabudowie konieczne jest skucie płytek. Łatwiejsze w demontażu i instalacji są kabiny prysznicowe i umywalki, jednak nadal na prace z tym związane musisz przeznaczyć przynajmniej kilka godzin. 

Oszacuj wcześniej budżet remontowy 

Jednym z ważniejszych zadań, jakich musisz się podjąć, remontując łazienkę, jest sporządzenie dokładnego budżetu. Pamiętaj przy tym, że ostateczny koszt odświeżenia pomieszczenia może być nieco większy. Z pewnością pojawią się niespodziewane wydatki. Dlatego ustalając kosztorys, zarezerwuj część dysponowanych środków na ten cel, aby remont nie przerósł Twoich możliwości finansowych. W budżecie powinieneś uwzględnić następujące wydatki:

  • zapłata ekipie remontowej – w przypadku zlecenia prac specjalistom,

  • zakup armatury i akcesoriów łazienkowych,

  • zamówienie kontenera na odpady budowlane,

  • wymiana oświetlenia.

remont łazienki

Zaplanuj harmonogram prac, zatrudnij solidnych fachowców

Ostateczny koszt remontu oraz czas potrzebny na realizację zadania są ściśle uzależnione od ustalonego harmonogramu prac. Zastanów się, czy planujesz wymienić całą armaturę łazienkową, czy np. tylko umywalkę lub kabinę prysznicową? A może na ścianach, zamiast płytek wolisz wykorzystać tańsze farby wodoodporne? Warto mieć na uwadze, że remont łazienki to inwestycja na lata, więc należy go dokładnie zaplanować. 

Nie bez znaczenia będzie także wybór fachowców, którzy zajmą się pracami remontowymi. Tutaj nie ma miejsca na oszczędności. Zamiast kierować się ceną robocizny, postaw na jakość. Kładzenie płytek czy wymiana armatury łazienkowej to zadania wymagające dużej wprawy i umiejętności.

Zadbaj o spójny styl remontowanej łazienki 

Wykończenie ścian i podłóg oraz wybór armatury to baza, którą musisz następnie uzupełnić dodatkami, tworząc ciekawą aranżacją wnętrza. Modne i dobrze dobrane akcesoria łazienkowe pozwolą Ci stworzyć wyjątkowy wystrój pomieszczenia, w którym będziesz chciał przebywać! Meble oraz dodatki powinny pasować do kolorystyki i stylistyki łazienki, aby całość była spójna. W poszukiwaniu inspiracji i najnowszych trendów zajrzyj na bloga Insperio.pl, gdzie czeka na Ciebie wiele interesujących artykułów dotyczących aranżacji i nie tylko.

Kupujesz nową armaturę? Nie przepłacaj!

Koszt remontu możesz nieco zmniejszyć w trakcie zakupów materiałów budowlanych i akcesoriów wykończeniowych. Różnica w cenie u poszczególnych sprzedawców może wynosić nawet kilkadziesiąt procent! Jeśli jest Ci potrzebna niedroga armatura łazienkowa lub kinkiety łazienkowe, sklep internetowy może się okazać znacznie tańszym miejscem, niż stacjonarny. Zamówienie kabiny prysznicowej, umywalki lub wanny online nie trwa długo – przeważnie na dostawę czekasz kilka dni. Masz też znacznie większy wybór modeli, w końcu salony stacjonarne mają ograniczoną powierzchnię.

Wszystko, co potrzebne, znajdziesz w naszym sklepie online!

Rób zakupy w Insperio.pl i ciesz się dużym wyborem, a także niską ceną produktów! W naszym sklepie internetowym dostępna jest armatura od najlepszych marek, którą dodatkowo oferujemy w bardzo dobrym cenie. Masz do wyboru kabiny prysznicowe i wanny w wielu świetnych, modnych odsłonach, a także akcesoria niezbędne do wykończenia pomieszczenia. Sprawdź też nasze oświetlenie, którego stylistyka jest zgodna z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Na szczególną uwagę zasługują designerskie kinkiety łazienkowe, które wprowadzą powiew świeżości do Twojej łazienki. 

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code