Odmiana łazienki w 2021 – jaki remont będzie w modzie?

Posted by      01/07/2021 09:29:15    0 Comments
Odmiana łazienki w 2021 – jaki remont będzie w modzie?

Wystrój łazienki warto odświeżyć wraz z nowym rokiem, zwłaszcza gdy armatura od dawna nie była wymieniana. Jeśli więc właśnie planujesz remont i nie wiesz, w jakim stylu urządzić swoją łazienkę, koniecznie przejrzyj nasz poradnik. Dzięki wskazówkom ekspertów Insperio zaaranżujesz to miejsce nawet bez pomocy projektanta – tak, aby było funkcjonalne, ale również estetyczne. W artykule pokazujemy, które trendy będą modne w 2021!

Powiew nowości czy znane i lubiane projekty?

Pierwszym krokiem do wymarzonej aranżacji jest ustalenie, w jakim stylu chcesz urządzić łazienkę. Najlepiej, aby pasowała ona do pozostałych pomieszczeń w domu. Jeśli preferujesz nowoczesny styl i takie same elementy dekoracyjne, masz szczęście! Obecnie zdecydowana większość armatury łazienkowej dostępnej na rynku idealnie wpisuje się w koncepcję w wersji modern. Kabiny prysznicowe typu walk-in, toaleta z funkcją bidetu czy lustro z wbudowanym ekranem to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań. W naszym sklepie znajdziesz również ponadczasowe produkty, takie jak wanna wolnostojąca czy umywalki oraz akcesoria łazienkowe w stylu retro. Jeśli nadal nie wiesz, jak wyremontować łazienkę, podpowiadamy, które trendy będą w tym roku na czasie.

Remont łazienki - trendy na rok 2021

Lofty nadal na topie

Zgodnie z zapowiedziami projektantów wnętrz styl industrialny pozostaje w modzie, jeśli chodzi o wystrój łazienek. A czym się charakteryzują loftowe aranżacje?

  1. Od tradycyjnych projektów odróżnia je przede wszystkim kolorystyka. Styl industrialny opiera się na zastosowaniu połączeń czerni, szarości, brązu, czyli ciemniejszych odcieni.
  2. Elementem rozpoznawczym wnętrz loftowych są również surowe materiały, takie jak beton, kamień, drewno czy metal.

Wydawałoby się, że stworzenie łazienki w takim stylu może być trudne, jednak nic bardziej mylnego! Jedną z propozycji jest montaż:

  • baterii łazienkowej w kolorze czarnym,
  • stylizowanej kabiny prysznicowej z ciemnymi elementami wykończenia na drzwiach prysznicowych,
  • oraz akcesoriów z metalu lub imitujących naturalny beton.

Idealnym uzupełnieniem wystroju, który dodatkowo wprowadzi do łazienki przyjemny klimat, są rośliny doniczkowe.

Minimalizm – strzał w 10

Zgodnie ze słynnym powiedzeniem, które mówi, że prostota jest szczytem wyrafinowania, można stwierdzić, że styl minimalistyczny w wykończeniu wnętrz to zawsze dobre rozwiązanie. W odniesieniu do urządzania łazienki taki wybór ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie – ogromne ułatwienie podczas sprzątania. Ograniczenie elementów dekoracyjnych w postaci zagłębień, rowków czy innych zakamarków sprawia, że utrzymywanie tego pomieszczenia w czystości jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Ponadto wszelkie przedmioty, takie jak kosmetyki i inne akcesoria łazienkowe pochowane w szafkach, wyglądają o wiele bardziej estetycznie. Zwolennicy minimalistycznych łazienek bez trudu znajdą w naszym sklepie Insperio armaturę łazienkową i elementy dodatkowe. Przykładem mogą być nowoczesne natryski łazienkowe z deszczownicą lub w formie zestawu podtynkowego.

Jak modnie odmienić łazienkę?

Łazienka w stylu modern classic

Podoba Ci się zarówno wystrój nowoczesny, jak i klasyczny? Wobec tego może Cię zainteresować styl modern classic, czyli połączenie aranżacji eleganckich oraz minimalistycznych. Urządzając łazienkę w takiej konwencji, należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej równowagi pomiędzy tymi dwoma stylami. A na jaki rodzaj wyposażenia warto się zdecydować? Idealnymi elementami do tego typu aranżacji będą:

Z kolei akcentami modernistycznymi mogą być proste szafki łazienkowe, przeszklona kabina lub brodzik prysznicowy i minimalistyczne płytki. Styl modern classic pozostawia duże pole do popisu dla Twojej wyobraźni, pamiętaj jednak o umiarze i rozsądnym wyważeniu akcentów dekoracyjnych.

Przywitaj 2021 z przytupem!

Łazienka przestaje być ukrywanym pomieszczeniem, którego funkcja jest jedynie użytkowa. Obecnie ma być to miejsce przeznaczone również do relaksu, z tego względu powinno być stylowo urządzone. Wybierając odpowiednie wyposażenie, pamiętaj, że w trakcie urządzania łazienki każdy detal ma znaczenie. Nawet baterie łazienkowe czy drobne akcesoria mają duży wpływ na efekt!

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code