Dobierz odpowiedni wieszak na ręcznik do swojej łazienki!

Posted by      03/16/2022 14:23:00    0 Comments
Dobierz odpowiedni wieszak na ręcznik do swojej łazienki!

Zastanawiasz się, jak dobrać odpowiedni wieszak na ręczniki? Chcesz wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę podczas jego zakupu i jakimi wytycznymi warto się kierować, wybierając konkretny model? Jeżeli zmagasz się z tego rodzaju wątpliwościami, przeczytaj nasz krótki poradnik! Znajdziesz w nim niezawodne sugestie ekspertów, które pomogą Ci w podjęciu trafnej decyzji!

Wieszak na ręcznik — praktyczna ozdoba każdej łazienki

Wybierając uchwyty i inne akcesoria łazienkowe, należy uwzględnić zarówno ich walory użytkowe, jak i stylistykę. Dzięki temu nawet niewielkie pomieszczenie zyska elegancki wygląd i będzie się prezentować, niczym dzieło zawodowego projektanta wnętrz. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, warto dowiedzieć się, jakie opcje masz do wyboru:

 • wieszak na ręczniki stojący. Do jego największych zalet należą: mobilność, brak konieczności wiercenia w ścianie, a także fakt, że umieszczone na nim tekstylia są w całości rozłożone, dzięki czemu szybko schną, zwłaszcza jeśli umieścisz je w pobliżu grzejnika;

 • wieszak typu haczyk. Da się go przykręcić do ściany, ale też do drzwi lub mebli łazienkowych. Warto pamiętać, że może on występować w wersji pojedynczej lub podwójnej, pozwalającej na zawieszenie dwóch ręczników;

 • model okrągły. Bardzo stylowy i elegancki, a przy tym komfortowy w użytkowaniu;

 • długi wieszak na ręcznik mocowany do ściany i pozwalający wygodnie rozwiesić tkaninę przy niewielkiej ilości miejsca.

Nie wiesz, jaki wieszak na ręcznik wybrać?

Remont łazienki przeprowadza się co kilka, a nawet kilkanaście lat. W tym czasie trendy wnętrzarskie ulegają zmianie i pojawiają się nowe rozwiązania, co stwarza ciekawe możliwości aranżacyjne, ale też utrudnia podjęcie trafnej decyzji dotyczących wyboru akcesoriów. Aby więc ułatwić Ci dokonanie udanego zakupu, przygotowaliśmy krótką ściągę, zawierającą najważniejsze elementy, na jakie trzeba zwrócić uwagę, kupując wieszaki na ręcznik.

Dostosuj akcesoria do wielkości swojej łazienki

Pierwszym z parametrów, jakie należy wziąć pod uwagę, jest wielkość pomieszczenia. Wybór danego modelu powinien być rozsądnym kompromisem pomiędzywymiarami łazienki a komfortem użytkowania umieszczonych w niej akcesoriów. Jak to wygląda w praktyce? Oto nasze sugestie:

 • w małych wnętrzach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota, lepiej będzie postawić na haczyki, które można zamontować na ścianie, ale też framudze drzwi czy bocznej stronie szafek łazienkowych;

 • w dużych łazienkach świetnie sprawdzą się efektowne, stojące wieszaki na ręcznik, które dodadzą wnętrzu klasy i elegancji;

 • w pomieszczeniach średniej wielkości można pokusić się o modele okrągłe lub podłużne, mocowane do ściany.

akcesoria-lazienkowe

Dobierz odpowiedni kolor wieszaka

Kolorystyka wnętrza ma ogromne znaczenie dla wrażenia, jakie wywiera cała aranżacja łazienki. Pamiętaj, że wieszak na ręczniki to element, który niejako z definicji przyciąga uwagę użytkowników, a przy tym zawsze pozostaje na widoku. Warto więc zadbać o to, by komponował się z resztą wystroju, tworząc elegancką, przemyślaną całość. Jak to zrobić? Bardzo prosto — wystarczy, że wybierając dany model, zainspirujesz się kolorystyką pozostałych akcesoriów łazienkowych: 

 • jeśli masz czarne lub złote baterie umywalkowe, wieszaki na ręcznik powinny być w takich samych barwach;

 • jeżeli w pomieszczeniu pojawia się drewno lub wiklina, dobrym pomysłem będzie zakup modelu z bambusa;

 • w łazience o neutralnej stylistyce najlepiej sprawdzą się klasyczne, chromowane haczyki i uchwyty. 

Dopasuj produkt do stylu, w którym utrzymana jest łazienka

Ogromne znaczenie w doborze akcesoriów łazienkowych ma również stylistyka pomieszczenia. Warto dołożyć starań, by była ona spójna i jednolita: 

 • w pomieszczeniach utrzymanych w stylu rustykalnym lub skandynawskim sprawdzą się drewniane wieszaki na ręcznik;

 • we wnętrzach modernistycznych i loftowych lepiej pasować będą surowe, minimalistyczne uchwyty;

 • do łazienki urządzonej w stylistyce glamour idealnie pasować będą okazałe, okrągłe modele. 

Najwyższej jakości wieszaki na ręcznik znajdziesz na insperio.pl

Dobranie odpowiednich akcesoriów łazienkowych może być całkiem prostym zadaniem i świetną zabawą. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym inspiracjom łatwo znajdziesz modele dopasowane do Twoich potrzeb. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie warto je kupić, odwiedź już teraz nasz sklep internetowy. Zgromadziliśmy tam produkty najwyższej jakości, które zachwycą Twoich domowników i gości!

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code