Wyposażenie ogrodowe pod wakacyjny relaks – cz. 1

Posted by      07/16/2021 10:18:00    0 Comments
Wyposażenie ogrodowe pod wakacyjny relaks – cz. 1

Chcesz, żeby Twój ogród zmienił się w wakacyjną przestrzeń, która zachęca do odpoczywania? W celu zapewnienia sobie maksymalnego komfortu warto zdecydować się na wyposażenie zielonego terenu w meble, na których spędzanie czasu będzie czystą przyjemnością. Podpowiadamy, jakie rozwiązania są trendy i wystarczą na kilka sezonów. Znajdź akcesoria dla siebie i zrelaksuj się we własnej wyjątkowo urządzonej przydomowej przestrzeni.

 

Błogi odpoczynek we własnym ogrodzie? To prostsze niż myślisz

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu wśród zielonej trawy czy kolorowych kwiatów jest bardzo kojące. Tym lepiej, jeśli taka możliwość dostępna jest, na wyciągniecie ręki. Posiadanie własnego ogrodu daje sporo perspektyw i pozwala na korzystanie z zielonego terenu w dowolnym momencie i celu. To też idealne miejsce, żeby odpocząć po ciężkim dniu czy tygodniu w pracy, z dala od zgiełku miasta, obowiązków i pośpiechu. Jak sprawić, żeby w pełni wykorzystać tę przestrzeń?

Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe. Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na jakość produktu, w tym materiały, z którego zostały wykonane. To ważne, jeśli zależy nam na tym, żeby wyposażenie przetrwało kilka sezonów. Istotny jest typ pokrycia, ponieważ materiał jest narażony na działanie czynników atmosferycznych, między innymi na niespodziewany deszcz czy długotrwałe działanie promieni słonecznych.

Na rynku jest jednak kilka rodzajów artykułów, między innymi krzesła brazylijskie, przenośne hamaki czy huśtawki w stylu bocianiego gniazda. Jaki model będzie najlepszy? Sprawdź, co się najlepiej wybrać do Twojego ogrodu!

 

Krzesła brazylijskie

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością, są krzesła brazylijskie. Te bujane hamaki są bardzo wygodne za sprawą wiszącej konstrukcji oraz użytego przewiewnego materiału.

Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych – jednokolorowe, w paski, a nawet w barwach tęczy. Wzory od razu kojarzą się z wakacyjnym relaksem. Siedzisko jest miękkie, a sznurki, na których całość jest oparta, zapewniają dobrą amortyzację, więc można się poczuć, jak w wygodnym i bezpiecznym kokonie. Pozycja siedząca pozwala komfortowe wykonywanie różnych czynności jak czytanie książek, picie kawy czy wyszywanie. Dodatkowo takie ułożenie ciała odciąża kręgosłup, a możliwość bujania relaksuje.

Najlepiej zamontować krzesło brazylijskie na metalowym stojaku albo grubej i solidnej gałęzi. Model sprawdzi się też na tarasie czy balkonie, a poza sezonem może być umieszczony np. w ogrodzie zimowym.

 krzesło brazylijskie

 

Hamaki

Klasyczne przenośne hamaki ogrodowe również zapewniają ogromny komfort podczas odpoczynku. Możliwość leżenia i delikatnego bujania sprawia, że ciało się rozluźnia. Dostępne są też modele dwuosobowe. Możliwość ustawienia konstrukcji w dowolnym miejscu pozwala na znalezienie fragmentu terenu w cieniu czy wręcz przeciwnie. Trzeba pamiętać o konieczności wygospodarowania większej ilości wolnego miejsca, żeby bezpiecznie ustawić stojak i zawieść na nim prawidłowo materiał. Uwaga, ten rodzaj dodatek sprzyja ucinaniu sobie drzemek!

 

Bocianie gniazda

Wśród młodszych użytkowników (ale starszych również!) najpopularniejsze są huśtawki ogrodowe „Bocianie gniazdo”. Ich największą zaletą jest większy zakres bujania, co daje dużo radości. Siedzisko przypominające gniazdo jest umieszczone na stabilnym i wytrzymałym stelażu, a cała konstrukcja może być ustawiona zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Możliwość regulacji wysokości pozwala na dostosowanie produktu do wieku użytkownika.

 

Więcej w naszym sklepie insperio.pl!

W naszym sklepie insperio.pl przygotowaliśmy szeroki wybór nowoczesnych mebli, które pasują do każdego ogrodu. W zależności czy szukasz wygodnych krzeseł brazylijskich do niewielkiego terenu, czy chcesz zaopatrzyć się w huśtawki ogrodowe w stylu bocianiego gniazda, które zachwycą zarówno dorosłych, jak i młodszych użytkowników. Jeśli nie wiesz, które rozwiązanie będzie najlepsze, skontaktuj się z nami – podpowiemy!

Polecamy asortyment dostępny na naszej stronie, który pozwoli na wyposażenie Twojego ogrodu w komfortowe meble, ale też dodatkowe akcesoria, jak metalowy stojak na hamak czy pokrowce. Stwórz sobie wygodną i malowniczą przestrzeń i korzystaj z wolnego czasu spędzonego na świeżym powietrzu.

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code