Narzędzia i akcesoria ogrodnicze, które musisz mieć na wiosnę

Posted by      04/15/2021 10:18:00    0 Comments
Narzędzia i akcesoria ogrodnicze, które musisz mieć na wiosnę

Pierwsze cieplejsze dni to doskonały czas, by zadbać o ogród lub balkon. Niezależnie od tego, jak duży jest Twój kawałek raju, wiosną z całą pewnością będzie on wymagał nieco uwagi z Twojej strony. Jeśli zastanawiasz się, jakie narzędzia i elementy wyposażenia będą Ci potrzebne, by przywrócić mu piękny wygląd po zimie, zapraszamy do lektury. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym inspiracjom stworzysz prawdziwy, zielony azyl, w którym będziesz z przyjemnością zażywać relaksu. 

Co będzie niezbędne do pracy w ogrodzie?

Znawcy tematu twierdzą, że nie ma lepszego sposobu na zdrowie i dobre samopoczucie, niż praca w ogrodzie. I rzeczywiście – słońce, ruch na świeżym powietrzu i satysfakcja z widoku kiełkujących roślin to doskonały wiosenny pakiet startowy, który przysporzy Ci energii i pozytywnego nastawienia.

Aby jednak wykonać wszystkie niezbędne prace ogrodowe, będziesz potrzebował odpowiednich narzędzi. Gdzie ich szukać? Najlepiej w naszym sklepie internetowym z wyposażeniem domu i ogrodu! Dzięki temu zyskasz dostęp do wielu interesujących i modnych rozwiązań w korzystnych cenach. Jakie elementy warto kupić? Poniżej znajdziesz nasze propozycje. 

Osłony i siatki cieniujące

Mimo iż promienie słoneczne są niezbędne roślinom do życia, ich nadmiar może okazać się szkodliwy. Kompletując wiosenne wyposażenie ogrodu, nie zapomnij więc o matach osłonowych i siatkach cieniujących. Dzięki nim nie tylko osłonisz swoje rośliny przed nadmiarem promieniowania, ale też zapewnisz sobie prywatność i wypoczynek z dala od wścibskich spojrzeń. Jakie elementy masz do wyboru?

  • Odporna na warunki atmosferyczne siatka cieniująca. Możesz przymocować ją na ogrodzeniu lub balustradzie, skutecznie chroniąc się zarówno od nadmiaru słońca, jak i od kurzu, deszczu, czy gradu,

  • mata bambusowa. Nadaje się zarówno do ogrodu, jak i na balkon czy taras. Wykonana z naturalnego materiału, pomoże Ci stworzyć przytulny i zaciszny kącik do relaksu,

  • trwała dwustronna mata z PVC. Zapewni Ci prywatność, a przy okazji osłoni przed wiatrem i słońcem.

Siewniki ogrodowe

Wiosna to doskonały czas na wysiew trawy lub innych roślin. Jeśli Twój kawałek raju jest sporych rozmiarów, będziesz potrzebował odpowiedniego narzędzia, które ułatwi Ci wykonanie tej czynności. Przeglądając oferty sklepów z wyposażeniem domu i ogrodu, poszukaj więc siewnika. Zwróć uwagę, aby miał on stabilne i zwrotne kółka oraz bieżnik ułatwiający przemieszczanie go po trudnym terenie. Dzięki temu łatwo poradzisz sobie nie tylko z wysiewem nasion, ale też z rozrzuceniem piasku czy nawozów. 

akcesoria ogrodnicze

Wózki oraz taczki

W dobrze zorganizowanym ogrodzie nie powinno też zabraknąć wózka i taczek. Nawet jeśli nie masz wiele powierzchni do pracy, pamiętaj, że przenoszenie ciężkich ładunków, ziemi, gałęzi, czy skoszonej trawy, może wpłynąć niekorzystnie na Twój kręgosłup. Zafundowanie sobie urazu albo bólu pleców to z pewnością nie jest dobry pomysł na początek sezonu. Weź też pod uwagę, że taczki lub wózek sprawią, iż nawet dzieci lub seniorzy będą mogli włączyć się do prac ogrodowych. Raz kupione, przydadzą Ci się przez cały sezon, a jeśli zadbasz o to, by były odpowiednio wysokiej jakości, posłużą Ci przez wiele lat. Jakie modele warto wybrać?

  • Wózek transportowy typu wywrotka. Cztery duże, pompowane kółka zapewnią mu stabilność i zmniejszą punktowy nacisk na podłoże, dzięki czemu łatwo przemieścisz go nawet po świeżo przekopanej ziemi, a wymiary wózka sprawią, że przewieziesz na nim nawet przedmioty o sporych gabarytach,

  • dwukołowa taczka ogrodowa. Poręczna, wytrzymała i stabilna, ułatwi Ci wykonywanie wszelkich niezbędnych prac, a ładowność sięgająca 300 kg sprawi, że roboty przebiegną znacznie szybciej i sprawniej.

Czas na wymarzony ogród!

Stworzenie zielonego azylu to całkiem proste zadanie – pod warunkiem, że zaopatrzysz się w odpowiednie akcesoria. Pamiętaj jednak, że wiosenne porządki to nie wszystko. Warto również zadbać o to, by Twój ogród przybrał stylowy wygląd i stał się prawdziwą oazą relaksu. Pomogą Ci w tym akcesoria z serii Blue Garden, takie jak wbijane lampki solarne, albo huśtawki typu bocianie gniazdo.

Jeśli szukasz solidnych narzędzi i akcesoriów ogrodowych, sprawdź naszą ofertę! Jesteśmy przekonani, że znajdziesz tam przedmioty, które przypadną Ci do gustu.

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code