Jak prawidłowo dobrać parawan nawannowy?

Posted by      03/18/2021 10:06:32    0 Comments
Jak prawidłowo dobrać parawan nawannowy?

Kabina czy wanna? Nawet w małej łazience nie musisz z niczego rezygnować. Wystarczy, że dokupisz parawan. Możesz wybierać spośród nowoczesnych rozwiązań modeli 2 w 1 – rozsuwanych czy składanych. Nie wiesz, na który wariant się zdecydować? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się, jak prawidłowo dobrać parawan nawannowy – to prostsze niż myślisz!

Co brać pod uwagę przy zakupie parawanów nawannowych?

Wszystko zależy, do jakiego rodzaju wanny szukasz parawanu. Do standardowych modeli pełnowymiarowych proponujemy armaturę o:

  • szerokościach od 70 do 180 cm,
  • wysokości od 140 do 200 cm.

Musisz też wziąć pod uwagę rodzaj uszczelek. Najlepsze są te elastomerowe, które są trwałe – zachowują barwę i wykazują odporność na zanieczyszczenia. Ważny jest również profil – popularny jest ten w kształcie litery U – usprawnia montaż i umożliwia przytwierdzenie parawanu nawet przy nierównej powierzchni – niweluje krzywizny i pozwala optymalnie dopasować brzeg osłony do ściany.

Jeśli masz wannę nietypową – asymetryczną czy półokrągłą, wówczas zamów produkt na wymiar. Wezwij też specjalistę, który dokona dokładnych pomiarów, a po wykonaniu konstrukcji, fachowo ją zamontuje.

Parawan nawannowy składany

Do jakich łazienek polecamy parawany nawannowe składane?

To świetne rozwiązanie zwłaszcza w małej łazience, ponieważ umożliwia optymalne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni. Pozwala na swobodne korzystania z wanny, jak i pozostałej armatury łazienkowej. Do niewielkich wnętrz polecamy modele niezabudowane i składane, które wyróżniają się:

  • wygodą użytkowania,
  • przezroczystością – gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza,
  • prostym montażem,
  • wielofunkcyjnością – skutecznie chronią przed rozlaniem wody po podłodze i są ładną dekoracją.

Po skończonej kąpieli ruchomą osłonę możesz obrócić na profilu i ustawić na ścianie – jest prawie niezauważalna. Parawany osłonowe są dobrym rozwiązaniem także w średnich łazienkach oraz dużych pokojach kąpielowych.

Jaki rodzaj parawanu nawannowego wybrać na ścianę?

Jeśli masz bardzo małą łazienkę, zdecyduj się na konstrukcję niezabudowaną, która optycznie powiększy pomieszczenie. Proponujemy parawany jednoczęściowe stałe i dwuczęściowe. Od tego, jaki kupisz, zależy wyłącznie od Twojej preferencji. Optymalnym rozwiązaniem będzie jednoczęściowy model Topaz w wersji 70 i 80 To produkty z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 5 mm. Do zestawu dołączony jest komplet uszczelek i trwałe – chromowane elementy mocujące, które są odporne na wilgoć. Możliwy montaż prawo lub lewostronny. Obrotowy profil 180 pozwala na układanie parawanu na ścianie po obu jego stronach.

Pięknie prezentuje się też model LAGOS-1 70 × 140 w dwóch wariantach do wyboru – stałym lub ruchomym. Ma on wykończenie w kolorze czarnym. Ten drobny akcent sprawia, że produkt jest praktyczny i designerski jednocześnie. Bardzo cienka powłoka polimerowa na szkle Easy Clean tworzy barierę, która gwarantuje długotrwałą i skuteczną ochronę przed bakteriami, grzybami i różnymi zanieczyszczeniami.

Parawan nawannowy jaki wybrać?

Inną ciekawą opcją jest parawan Agat-2 100. Składa się z dwóch części, które umożliwiają jego całkowite złożenie na ścianę do wewnątrz – w harmonijkę. Możesz go zamontować w prosty sposób na każdej wannie – po prawej lub lewej stronie. Specjalny profil reguluje krzywiznę ściany, a uszczelki uniemożliwiają przedostawanie się wody na zewnątrz wanny. To bardzo popularne rozwiązanie. Wybierając go, na pewno zadowolisz wszystkich domowników zarówno zwolenników ciepłej kąpieli, jak i szybkiego prysznica.

Udane łazienkowe zakupy z Insperio.pl

Gotowy na małą rewolucję? Odwiedź nasz sklep z armaturą łazienkową. Znajdziesz tu parawany nawannowe stałe i składane znanego producenta Rea. To produkty wykonane z różnej grubości bezpiecznego szkła hartowanego – przeźroczystego lub przyciemnianego. Elementy mocujące są trwałe i odporne na rdzę oraz wilgoć. Masz do wyboru produkty w jednolitym kolorze lub z wykończeniem czarnym. Nasi konsultanci pomogą Ci wybrać model, który spełni Twoje oczekiwania i będzie pasował do stylizacji wnętrza. Pamiętaj, jeśli liczysz na udane zakupy, to tylko w Sklepie Insperio.pl – serdecznie zapraszamy!

Atrakcyjna cena, dostępność - czekamy na Twoje zamówienie!

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz:
Type Code